BÖLÜMLER
Site Haritası

Bilgi Kuramı

Bilgi Kuramı Sayfamıza Hoşgeldiniz 

 

Aşağıdaki satırların üzerinden tam iki yıl geçmiş. Dile kolay. Bu eğitim-öğretim yılında Bilgi Kuramı Dersi yeniden seçildiğinde uzunca bir süre kendi halindeki (bilgikurami.googlepages.com) sayfamızın canlandığını, yoğun bir ilgiyle karşılandığını gördüm. Derken verilerimizin "Google.sites" in tamamen kendi tasarrufuyla sites'e aktarılmasıya Bilgi Kuramı'na erişimde problemlerle karşılaştık. Bir süreden beri kendi alan adımızla bir web sitesi yayımlama niyetimizi huzurlarınızdaki bu sayfalarla gerçekleştirince,  emeklerimizin kaybolmasına  gönlüm razı olamadığından Bilgi Kuramı Dersi için hazırladığım bütün verilerimi ve yeni çalışmalarımı artık burada yayınlayıp paylaşmaya devam edeceğim.

(20.10.'09 - s.gky)  


Mesleki sıkıntının, sorumluluğun, bir  şeyler yapmalı arzusunun amatörce meyvesi...

 

Neden Böyle Bir Sayfa?

Theory of KnowledgeLiselerimizde yeni okutulmaya başlanan bir dersin, "Uluslararası Bakalorya Bilgi Kuramı" dersinin azizliği... Milli Eğitim Bakanlığı'mızın yayınladığı ders programından (amaçları, açılımı, örnek konuları, değerlendirme gibi bölümlerden oluşan) başka elinizde hiçbir şey yok. Ders kitabı da... Karşınızda öğrenci kitlesi yılların kemikleşmiş alışkanlığıyla sizi bekliyor. İlk tepkiler "neden kitabı yok, yazılılarda ne yapacağız,başka ders mi yoktu, biz makale mi yazacağız?.." sorularıyla hoşnutsuzluk ve direnç..
Sözü uzatmaya gerek yok. Eh dedik madem böyle,biz de kolları sıvayalım. Başa gelen çekilir... Fotokopi yoluyla öğrencilere ders malzemesi ve kaynak notlar hazırlama, okulumuzun web sayfasına bu notları yerleştirme..., derken dönem sonu. Ee ne olacak peki? İşte böyle benim için skıntılı bir sürecin sonu: karşınızdaki bu amatörce sayfa. Dilerim yüzümüzün akıyla çıkarız...(11.11.2007)

İlk hazırladığım bu sayfanın mynet 'te yayınlanmasından bu güne iki haftalık bir süre geçti. Yeni bir ücretsiz web site oluşturucu googlepages'i keşfedince , aynı sayfaları ve dosyaları buraya aktarma arzusu doğdu. Uğraşmaya ve yorgunluğa değer umarım. Bundan böyle bu sayfalarda inşaallah daha yararlı olabilme arzusuyla... (23.11.'07)


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret588239